Kurs podstaw elektrotechniki i instalacji elektrycznych.

Opis zrealizowanego szkolenia.

Dla beneficjenta Fundacji Imago, zrealizowaliśmy 5-dniowy kurs podstaw elektrotechniki i instalacji elektrycznych. Celem kursu było praktyczne przygotowanie do zawodu elektryka i wyposażenie w praktyczne umiejętności eksploatacji i modernizacji domowych instalacji elektrycznych.

Kurs został zrealizowany w formie blended-learning, która oznacza praktyczne warsztaty łączeniowe na makiecie symulującej domową instalację elektryczną. Zajęcia stacjonarne były poprzedzone spotkaniami online, dostarczającymi niezbędnej wiedzy teoretycznej i praktycznej oraz samokształcenie uczestnika kursu. Podczas warsztatów uczestnik nauczył się m.in.: jak dobierać przekrój przewodów, jak dobierać zabezpieczenia w domowej instalacji elektrycznej, jak montować domową rozdzielnice elektryczną, jak zarabiać przewody i jak montować oraz zasilać gniazda oraz układy oświetleniowe z łącznikiem schodowym i krzyżowym.

Po szkoleniu kursant bardzo pozytywnie ocenił praktyczne aspekty warsztatów, przekazując dobre wieści o swoich pierwszych sukcesach w naprawach instalacji elektrycznych. Za realizację szkolenia otrzymaliśmy od klienta referencje.

Program zrealizowanego szkolenia.

 1. Podstawy elektrotechniki.
 2. Bezpieczeństwo elektryczne.
 3. Układy sieci.
 4. Zasady budowy urządzeń elektroenergetycznych.
 5. Ochrona przeciwporażeniowa.
 6. Zasady organizacji pracy przy urządzeniach elektroenergetycznych.
 7. Aparatura elektroenergetyczna.
 8. Pozostała aparatura szaf sterowniczych.
 9. Rodzaje kabli.
 10. Czytanie schematów elektrycznych.
 11. Omówienie domowej instalacji.
 12. Pomiary i obsługa miernika.
 13. Praktyczne warsztaty łączeniowe.

Opinia uczestnika szkolenia.

„Twoje szkolenie było bardzo dobrze przygotowane szczególnie dla takich osób ja, które nie miały dotychczas do czynienia z instalacjami elektrycznymi. W bardzo przystępny sposób od A do Z zapoznałeś mnie z zagadnieniami związanymi z domowymi instalacjami elektrycznymi. Nie tylko w teorii, ale również praktyczne zajęcia były bardzo ciekawe i wiele nauczyłem się na nich. Na modelu instalacji twojego pomysłu miałem możliwość w praktyce przećwiczyć działanie wcześniej poznanych schematów i uzmysłowić sobie jak to wszystko działa. Wielkie dzięki za wprowadzenie mnie w świat elektryczności bo dzięki tobie już nie będzie mnie tak często kopał prąd i z taką mocą:-) Pochwalę Ci się .. po twoim szkoleniu naprawiłem światło na korytarzu w domu. Od ponad roku dwie lamy się nie świeciły. A teraz po rozpoznaniu problemu i naprawie instalacji wszystko działa… radość w domu nieopisana a ja jestem bohaterem domu:-)!!!!”

Adam

Zainteresowało Cię szkolenie?